debian-installer - en to ku translation catalogue (52 entries)

note: Type: text Description
en: Welcome
ku: Bixêr hatî

note: Type: text Description
en: Answering the questions should only take a few minutes.
ku: Bersivandina pirsan diviya tenê çend xulekek biajota

note: Type: text Description
en: Where are you?
ku: Tu li ku derê yî?

note: Type: text Description
en: Select a city in your country and time zone.
ku: Ji welatê xwe bajarekî û demekê hilbijêre.

note: Type: text Description
en: Current time:
ku: Dema niha:

note: Type: text Description
en: Set Time...
ku: Demê saz bike...

note: Type: text Description
en: Which layout is most similar to your keyboard?
ku: Kîjan zêdetir dişibe klavyeya te?

note: Type: text Description
en: You can type into this box to test your new keyboard layout.
ku: Ji bo ceribandina klavyeyê dikarî di vê qutîkê de binivîsî.

note: Type: text Description
en: Who are you?
ku: Tu kî yî?

note: Type: text Description
en: What is your name?
ku: Navê te çi ye?

note: Type: text Description
en: What name do you want to use to log in?
ku: Ji bo têketinê tu dixwazî kîjan navî bi kar bînî?

note: Type: text Description
en: If more than one person will use this computer, you can set up multiple accounts after installation.
ku: Heke ji yekê zêdetir kes dê vê komputerê bikar bînin, tu dikarî piştî sazkirinê hesaban mîheng bikî.

note: Type: text Description
en: Choose a password to keep your account safe.
ku: Ji bo ewlekariya hesaba xwe şîfreyekê hilbijêre.

note: Type: text Description
en: Enter the same password twice, so that it can be checked for typing errors.
ku: Heman şîfreyê du caran têkevê, bi vî awayê xeletbûn/rastbûna şîfreyê dê diyar bibe.

note: Type: text Description
en: What is the name of this computer?
ku: Navê vê komputerê çi ye?

note: Type: text Description
en: This name will be used if you make the computer visible to others on a network.
ku: Heke ev komputer li ser torê ji bo kesên din were vekirin, dê ev nav bê bikaranîn.

note: Type: text Description
en: Select a disk
ku: Dîskekê hilbijêre

note: Type: text Description
en: How do you want to partition the disk?
ku: Partisyona diskê çawa dixwazî?

note: Type: text Description
en: Prepare partitions
ku: Partisyonan amade bike

note: Type: text Description
en: Prepare mount points
ku: Xalên mountê amade bike

note: Type: text Description
en: Select which partitions you want to use for your new installation, and where you want to mount each of them.
ku: Ji bo sazkirina nû partisyona ku dixwazî bikar bînî û ciyên ji bo mountkirina her yek ji wan hilbijêre.

note: Type: text Description
en: Mount Point
ku: Xala Mountkirinê

note: Type: text Description
en: Size
ku: Mezinahî

note: Type: text Description
en: Partition
ku: Partisyon (Dabeşkirina Diskan)

note: Type: text Description
en: Ready to install
ku: Ji bo sazkirinê amade ye

note: Type: text Description
en: Do you really want to abort the installation now?
ku: Dixwazî sazkirinê niha betal bikî?

note: Type: title Description
en: Partitioning was interrupted
ku: Partisyon hat rawestandin

note: Type: text Description
en: It was not possible to partition this disk automatically. You must select another partitioning method.
ku: Partisyonkirina bixeber a vê diskê ne gengaz e. Divê metodeke din a partisyonkirinê hilbijêrî.

note: Type: text Description
en: Skip
ku: Derbas be

note: Type: title Description
en: Installation complete
ku: Sazkirin temam e

note: Type: text Description
en: Quit
ku: Derkeve

note: Type: text Description
en: Reboot the computer
ku: Komputerê ji nû ve boot bike

note: Type: text Description
en: Make sure to remove the CD when restarting the computer, otherwise it will start back up using this live CD rather than the newly-installed system.
ku: CD'ê ji komputerê derxe, heke dernexî dê komputer bi CD'a zindî bê destpêkirin û sazkirineke nû bê destpêkirin.

note: Type: title Description
en: Installing system
ku: Sazkirina pergalê

note: Type: text Description
en: Finding the distribution to copy...
ku: Li dîstrîbusyona were jibergirtin digere...

note: Type: text Description
en: Copying files...
ku: Dosyeyan ji ber digire...

note: Type: text Description
en: Copying files (${TIME} remaining)...
ku: Dosyeyan ji ber digire (${TIME} ma...

note: Type: text Description
en: Copying installation logs...
ku: Tomarên sazkirinê ji ber digire...

note: Type: text Description
en: Cleaning up...
ku: Tê paqijkirin...

note: Type: text Description
en: Running ${SCRIPT}...
ku: ${SCRIPT} dimeşîne...

note: Type: text Description
en: Configuring time zone...
ku: Herêma demê tê saz kirin...

note: Type: text Description
en: Creating user...
ku: Bikarhêner diafirîne...

note: Type: text Description
en: Configuring hardware...
ku: Hardware tê saz kirin...

note: Type: text Description
en: Configuring network...
ku: Tor tê avakirin...

note: Type: text Description
en: Setting computer name...
ku: Navê komputerê tê mîhenkirin...

note: Type: text Description
en: Configuring boot loader...
ku: Boot loader tê saz kirin...

note: Type: text Description
en: Removing extra packages...
ku: Paketên zêdebar tên derxistin...

note: Type: text Description
en: Checking for packages to remove...
ku: Ji bo derxistinê li paketan digere...

note: Type: text Description
en: Downloading packages (${TIME} remaining)...
ku: Paket tên daxistin (${TIME} ma)...

note: Type: text Description
en: Downloading package lists (${TIME} remaining)...
ku: Lîsteyên paketan tên daxistin (${TIME} ma)...

note: Type: title Description
en: Installing language packs
ku: Paketên zimên saz dike

note: Type: text Description
en: Downloading language packs (${TIME} remaining)...
ku: Paketên zimên tên daxistin (${TIME} ma)...
