debian-installer - en to it translation catalogue (16 entries)

note: Type: text Description
en: Welcome
it: Benvenuto

note: Type: text Description
en: Answering the questions should only take a few minutes.
it: Per rispondere alle domande ci vorranno solo pochi minuti.

note: Type: text Description
en: Where are you?
it: Dove sei?

note: Type: text Description
en: Time zone:
it: Fuso orario:

note: Type: text Description
en: Current time:
it: Ora attuale:

note: Type: text Description
en: Set Time...
it: Imposta l'ora

note: Type: text Description
en: Which layout is most similar to your keyboard?
it: Quale disposizione è più simile alla tua tastiera?

note: Type: text Description
en: You can type into this box to test your new keyboard layout.
it: Si può scrivere su questo riquadro per provare la nuova disposizione della tastiera.

note: Type: text Description
en: Prepare disk space
it: Preparazione spazio su disco

note: Type: text Description
en: Size
it: Dimensione

note: Type: text Description
en: Skip
it: Salta

note: Type: title Description
en: Installation complete
it: Installazione completata

note: Type: text Description
en: Cleaning up...
it: Pulizia in corso.

note: Type: text Description
en: Running ${SCRIPT}...
it: Esecuzione di ${SCRIPT} in corso.

note: Type: text Description
en: Configuring hardware...
it: Configurazione dell'hardware in corso...

note: Type: text Description
en: Configuring network...
it: Configurazione della rete in corso.
