debian-installer - en to he translation catalogue (28 entries)

note: Type: text Description
en: Welcome
he: ברוכים הבאים

note: Type: text Description
en: Answering the questions should only take a few minutes.
he: המענה לשאלות לא ייקח יותר מכמה דקות.

note: Type: text Description
en: Where are you?
he: איפה אתם?

note: Type: text Description
en: Select a city in your country and time zone.
he: בחר עיר באיזור הזמן והמדינה שלך:

note: Type: text Description
en: Time zone:
he: איזור זמן:

note: Type: text Description
en: Current time:
he: השעה כרגע:

note: Type: text Description
en: Set Time...
he: כוון שעון...

note: Type: text Description
en: Enter the same password twice, so that it can be checked for typing errors.
he: הקלידו את אותה סיסמה פעמיים, כדי לוודא שלא שגיתם בהקלדה.

note: Type: text Description
en: What is the name of this computer?
he: איך קוראים למחשב הזה?

note: Type: text Description
en: This name will be used if you make the computer visible to others on a network.
he: בשם זה יעשה שימוש אם תבחרו לחבר את המחשב לרשת מקומית.

note: Type: text Description
en: Select a disk
he: בחרו בדיסק קשיח

note: Type: text Description
en: Prepare disk space
he: צור מקום בדיסק

note: Type: text Description
en: Ready to install
he: מוכן להתקנה

note: Type: title Description
en: Abort the installation?
he: לבטל את ההתקנה?

note: Type: text Description
en: Do you really want to abort the installation now?
he: האם ברצונכם לבטל את תהליך ההתקנה עכשיו?

note: Type: title Description
en: Partitioning was interrupted
he: החלוקה למחיצות הופרעה

note: Type: text Description
en: It was not possible to partition this disk automatically. You must select another partitioning method.
he: לא ניתן לחלק את הדיסק למחיצות באופן אוטומטי. עליכם לבחור בשיטה אחרת לחלוקה.

note: Type: text Description
en: Skip
he: דלג

note: Type: title Description
en: Installation complete
he: ההתקנה הסתיימה

note: Type: text Description
en: Quit
he: יציאה

note: Type: text Description
en: Running ${SCRIPT}...
he: מריץ את ${SCRIPT}...

note: Type: text Description
en: Configuring time zone...
he: מגדיר איזור זמן...

note: Type: text Description
en: Creating user...
he: יוצר משתמש...

note: Type: text Description
en: Configuring hardware...
he: מגדיר את החומרה...

note: Type: text Description
en: Configuring network...
he: מגדיר רשת...

note: Type: text Description
en: Removing extra packages...
he: מסיר חבילות מיותרות...

note: Type: text Description
en: Checking for packages to remove...
he: מחפש חבילות להסרה...

note: Type: text Description
en: Downloading packages (${TIME} remaining)...
he: מוריד חבילות (${TIME} נותרו)...
