debian-installer - en to eo translation catalogue (65 entries)

note: Type: text Description
en: Welcome
eo: Bonvenon

note: Type: text Description
en: Answering the questions should only take a few minutes.
eo: Respondado pri la demandoj probable daŭros nur kelkajn minutojn.

note: Type: text Description
en: Where are you?
eo: Kie vi estas?

note: Type: text Description
en: Select a city in your country and time zone.
eo: Elektu urbon en via horzono :

note: Type: text Description
en: Selected city:
eo: Elektita urbo:

note: Type: text Description
en: Time zone:
eo: Hora zono:

note: Type: text Description
en: Current time:
eo: Nuna horo:

note: Type: text Description
en: Set Time...
eo: Fiksu Horon...

note: Type: text Description
en: Keyboard layout
eo: Elektu klavaran aranĝon

note: Type: text Description
en: Which layout is most similar to your keyboard?
eo: Kiu aranĝo plej similas al via klavaro?

note: Type: text Description
en: You can type into this box to test your new keyboard layout.
eo: Vi povas tajpi en ĉi tiun skatolon por testi vian novan klavararanĝon.

note: Type: text Description
en: Who are you?
eo: Kiu vi estas?

note: Type: text Description
en: What is your name?
eo: Kio estas via nomo?

note: Type: text Description
en: What name do you want to use to log in?
eo: Kion uzantnomon vi volas uzi por ensaluti?

note: Type: text Description
en: If more than one person will use this computer, you can set up multiple accounts after installation.
eo: Se pli ol unu persono uzos ĉi tiun komputilon, vi povas establi plurajn kontojn post la instalado.

note: Type: text Description
en: Choose a password to keep your account safe.
eo: Elektu pasvorton por sekurigi vian konton.

note: Type: text Description
en: Enter the same password twice, so that it can be checked for typing errors.
eo: Enmetu la saman pasvorton dufojen, por ke ĝi povas esti kontrolita kontraŭ tajperaroj.

note: Type: text Description
en: What is the name of this computer?
eo: Kio estas la nomo de ĉi tiu komputilo?

note: Type: text Description
en: This name will be used if you make the computer visible to others on a network.
eo: Ĉi tiu nomo estos uzata se vi videbligus ĉi tiun komputilon al la aliaj je la reto.

note: Type: text Description
en: Select a disk
eo: Elektu diskon

note: Type: text Description
en: You can have the installer automatically create space in various ways on any one of the following hard disks. Alternatively, you can partition the disks manually.
eo: La instalilo povas krei spacon en iu el la sekvantaj durdiskoj per variaj metodoj.  Alternative, vi rajtas partigi la diskojn permane.

note: Type: text Description
en: Prepare disk space
eo: Pretigu diskan spacon

note: Type: text Description
en: How do you want to partition the disk?
eo: Kiel vi volas partigi la diskon?

note: Type: text Description
en: Prepare partitions
eo: Kreu subdiskojn

note: Type: text Description
en: Make sure to allocate space for a root partition ("/"), with a minimum size of 1.5 GB, and a swap partition of at least 256 MB.
eo: Certiĝu fari spacon por radika diskparto ("/"), de minimume 1.5 GB, kaj "swap"-a diskparto de minimume 256 MB.

note: Type: text Description
en: Prepare mount points
eo: Pretigu surmetingojn

note: Type: text Description
en: Select which partitions you want to use for your new installation, and where you want to mount each of them.
eo: Elektu kiujn diskpartojn kiujn vi volas uzi por via nova instalo, kaj kien vi volas surmeti ĉiu el ili.

note: Type: text Description
en: You must mount one partition on the root file system ("/"), and you must choose at least one partition for use as swap space.
eo: Vi devas surmeti unu diskparton je la radika dosiersistemo ("/"), kaj vi devas elekti almenaŭ unu diskparton kiel "swap"-a spaco.

note: Type: text Description
en: Mount Point
eo: Surmetingo

note: Type: text Description
en: Size
eo: Grandeco

note: Type: text Description
en: Partition
eo: Diskpartigu

note: Type: text Description
en: You must supply a root ("/") mount point.
eo: Vi devas havi radikan ("/") surmetingon.

note: Type: text Description
en: Ready to install
eo: Pretas por instalado

note: Type: title Description
en: Abort the installation?
eo: Ĉu abortigu la instaladon?

note: Type: text Description
en: Do you really want to abort the installation now?
eo: Ĉu vi vere volas abortigi la instaladon nun?

note: Type: title Description
en: Partitioning was interrupted
eo: Partigado estis interrompita

note: Type: text Description
en: It was not possible to partition this disk automatically. You must select another partitioning method.
eo: Ne eblis partigi ĉi tiun diskon aŭtomate.  Vi devas elekti alian partigadan metodon.

note: Type: text Description
en: Skip
eo: Preterpasi

note: Type: title Description
en: Installation complete
eo: Kompleta instalado

note: Type: text Description
en: Quit
eo: Fini

note: Type: text Description
en: Reboot the computer
eo: Reiniciati la komputilon

note: Type: text Description
en: Make sure to remove the CD when restarting the computer, otherwise it will start back up using this live CD rather than the newly-installed system.
eo: Certiĝu elpreni la KD-on antaŭ reiniciante la komputilon, krom ĝi restartos uzanta ĉi tiun viv-KD-on anstataŭ la nov-instalitan sistemon.

note: Type: title Description
en: Installing system
eo: Instalanta sistemon

note: Type: text Description
en: Finding the distribution to copy...
eo: Trovanta la disdonaĵon por kopii...

note: Type: text Description
en: Scanning files...
eo: Skananta dosierojn...

note: Type: text Description
en: Copying files...
eo: Kopianta dosierojn...

note: Type: text Description
en: Copying files (${TIME} remaining)...
eo: Kopianta dosierojn (${TIME} restas)...

note: Type: text Description
en: Copying installation logs...
eo: Kopianta instaladajn registraĵojn...

note: Type: text Description
en: Cleaning up...
eo: Purigi ...

note: Type: text Description
en: Running ${SCRIPT}...
eo: Interpretado de ${SCRIPT} ...

note: Type: text Description
en: Configuring system locales...
eo: Akomodanta sistemajn lokarojn...

note: Type: text Description
en: Configuring time zone...
eo: Akomodanta horan zonon...

note: Type: text Description
en: Creating user...
eo: Kreanta uzanton...

note: Type: text Description
en: Configuring hardware...
eo: Akomodi aparataĵon...

note: Type: text Description
en: Configuring network...
eo: Akomodi reton ...

note: Type: text Description
en: Setting computer name...
eo: Fiksanta komputilan nomon...

note: Type: text Description
en: Configuring boot loader...
eo: Akomodanta iniciatan ŝargilon...

note: Type: text Description
en: Removing extra packages...
eo: Foriganta ekstrajn pakojn...

note: Type: text Description
en: Checking for packages to remove...
eo: Kontrolanta kiujn ajn pakojn por forigi...

note: Type: text Description
en: Downloading packages (${TIME} remaining)...
eo: Elŝutanta pakojn (${TIME} restanta)...

note: Type: text Description
en: Downloading package lists (${TIME} remaining)...
eo: Elŝutanta pakajn listojn (${TIME} restanta)...

note: Type: text Description
en: Error installing ${PACKAGE}
eo: Eraris instalante ${PACKAGE}

note: Type: text Description
en: Error removing ${PACKAGE}
eo: Eraris forigante ${PACKAGE}

note: Type: title Description
en: Installing language packs
eo: Instalante lingvajn pakojn

note: Type: text Description
en: Downloading language packs (${TIME} remaining)...
eo: Elŝutante lingvajn pakojn (${TIME} restante)...
