debian-installer - en to cy translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description
en: Welcome
cy: Croeso

note: Type: text Description
en: Who are you?
cy: Pwy ydych chi?

note: Type: text Description
en: What is your name?
cy: Beth yw eich enw?

note: Type: text Description
en: What name do you want to use to log in?
cy: Pa enw hoffech ddefnyddio i fewngofnodi?

note: Type: text Description
en: Choose a password to keep your account safe.
cy: Dewiswch gyfrinair i gadw eich cyfrif yn ddiogel.

note: Type: text Description
en: Enter the same password twice, so that it can be checked for typing errors.
cy: Rhowch yr un cyfrinair ddwywaith er mwyn ei wirio am gamgymeriadau.

note: Type: text Description
en: What is the name of this computer?
cy: Beth yw enw'r cyfrifiadur hwn?

note: Type: text Description
en: Select a disk
cy: Dewiswch ddisg

note: Type: title Description
en: Installation complete
cy: Sefydliad yn gyflawn

note: Type: text Description
en: Quit
cy: Gadael

note: Type: text Description
en: Copying files (${TIME} remaining)...
cy: Copïo ffeiliau (${TIME} ar ôl)...

note: Type: text Description
en: Cleaning up...
cy: Clirio i fyny...

note: Type: text Description
en: Running ${SCRIPT}...
cy: Yn rhedeg ${SCRIPT}...

note: Type: text Description
en: Configuring network...
cy: Yn cyflunio'r rhwydwaith...
