debian-installer 1.1 - en to ca translation catalogue (65 entries)

note: Type: text Description
en: Welcome
ca: Benvingut

note: Type: text Description
en: Answering the questions should only take a few minutes.
ca: Només trigareu uns minuts en contestar les preguntes.

note: Type: text Description
en: Where are you?
ca: On sou?

note: Type: text Description
en: Select a city in your country and time zone.
ca: Seleccioneu una ciutat en el vostre país i fus horari.

note: Type: text Description
en: Selected city:
ca: Ciutat seleccionada:

note: Type: text Description
en: Time zone:
ca: Fus horari:

note: Type: text Description
en: Current time:
ca: Hora actual:

note: Type: text Description
en: Set Time...
ca: Establiu l'hora...

note: Type: text Description
en: Keyboard layout
ca: Disposició de teclat

note: Type: text Description
en: Which layout is most similar to your keyboard?
ca: Quina disposició és similar al vostre teclat?

note: Type: text Description
en: You can type into this box to test your new keyboard layout.
ca: Podeu escriure en aquesta caixa per a provar la vostra disposició de teclat nova.

note: Type: text Description
en: Who are you?
ca: Qui ets?

note: Type: text Description
en: What is your name?
ca: Quin és el teu nom?

note: Type: text Description
en: What name do you want to use to log in?
ca: Quin nom voleu utilitzar per a entrar al sistema?

note: Type: text Description
en: If more than one person will use this computer, you can set up multiple accounts after installation.
ca: Si més d'una persona ha d'utilitzar aquest ordinador, podeu configurar múltiples comptes després de la instal·lació.

note: Type: text Description
en: Choose a password to keep your account safe.
ca: Seleccioneu una contrasenya per a mantenir el vostre compte segur.

note: Type: text Description
en: Enter the same password twice, so that it can be checked for typing errors.
ca: Introduïu la mateixa contrasenya dues vegades, per a que es puga comprovar que no conté errors de tecleig.

note: Type: text Description
en: What is the name of this computer?
ca: Quin és el nom d'aquest ordinador?

note: Type: text Description
en: This name will be used if you make the computer visible to others on a network.
ca: Aquest nom s'utilitzarà si feu que l'ordinador siga visible a altres en una xarxa.

note: Type: text Description
en: Select a disk
ca: Seleccioneu un disc

note: Type: text Description
en: You can have the installer automatically create space in various ways on any one of the following hard disks. Alternatively, you can partition the disks manually.
ca: Podeu fer que l'instal·lador cree espai automàticament de diverses maneres en qualsevol dels discs durs següents. Alternativament, podeu partir els discs manualment.

note: Type: text Description
en: Prepare disk space
ca: Prepareu l'espai al disc

note: Type: text Description
en: How do you want to partition the disk?
ca: Com voleu partir el disc?

note: Type: text Description
en: Prepare partitions
ca: Prepareu les particions

note: Type: text Description
en: Make sure to allocate space for a root partition ("/"), with a minimum size of 1.5 GB, and a swap partition of at least 256 MB.
ca: Assegureu-vos que assigneu espai per a una partició arrel («/»), amb una mida mínima de 1.5 GB, i una partició d'intercanvi d'almenys 256 MB.

note: Type: text Description
en: Prepare mount points
ca: Prepareu els punts de muntatge

note: Type: text Description
en: Select which partitions you want to use for your new installation, and where you want to mount each of them.
ca: Seleccioneu quines particions voleu utilitzar per a la vostra instal·lació nova, i on voleu muntar cadascuna d'elles.

note: Type: text Description
en: You must mount one partition on the root file system ("/"), and you must choose at least one partition for use as swap space.
ca: Heu de muntar una partició al sistema de fitxers arrel («/») i heu de seleccionar almenys una partició per a usar-la com a espai d'intercanvi.

note: Type: text Description
en: Mount Point
ca: Punt de muntatge

note: Type: text Description
en: Size
ca: Mida

note: Type: text Description
en: Partition
ca: Partició

note: Type: text Description
en: You must supply a root ("/") mount point.
ca: Heu de donar un punt de muntatge per a l'arrel («/»)

note: Type: text Description
en: Ready to install
ca: Preparat per a instal·lar

note: Type: title Description
en: Abort the installation?
ca: Voleu avortar la instal·lació?

note: Type: text Description
en: Do you really want to abort the installation now?
ca: Esteu segur de voler avortar la instal·lació ara?

note: Type: title Description
en: Partitioning was interrupted
ca: S'ha avortat la partició

note: Type: text Description
en: It was not possible to partition this disk automatically. You must select another partitioning method.
ca: No s'ha pogut partir aquest disc automàticament. Podeu seleccionar un altre mètode de partició.

note: Type: text Description
en: Skip
ca: Omet

note: Type: title Description
en: Installation complete
ca: Instal·lació completa

note: Type: text Description
en: Quit
ca: Surt

note: Type: text Description
en: Reboot the computer
ca: Torna a iniciar l'ordinador

note: Type: text Description
en: Make sure to remove the CD when restarting the computer, otherwise it will start back up using this live CD rather than the newly-installed system.
ca: Assegureu-vos que treieu el CD quan torneu a iniciar l'ordinador, o tornarà a iniciar-se utilitzant aquest CD autònom, en comptes del sistema que s'acaba d'instal·lar.

note: Type: title Description
en: Installing system
ca: S'està instal·lant el sistema

note: Type: text Description
en: Finding the distribution to copy...
ca: S'està cercant la distribució a copiar...

note: Type: text Description
en: Scanning files...
ca: S'estan analitzant els fitxers...

note: Type: text Description
en: Copying files...
ca: S'estan copiant els fitxers...

note: Type: text Description
en: Copying files (${TIME} remaining)...
ca: S'estan copiant els fitxers (${TIME} per a acabar)...

note: Type: text Description
en: Copying installation logs...
ca: S'estan copiant els registres de la instal·lació...

note: Type: text Description
en: Cleaning up...
ca: S'està netejant...

note: Type: text Description
en: Running ${SCRIPT}...
ca: S'està executant ${SCRIPT}...

note: Type: text Description
en: Configuring system locales...
ca: S'estan configurant els locales del sistema

note: Type: text Description
en: Configuring time zone...
ca: S'està configurant el fus horari...

note: Type: text Description
en: Creating user...
ca: S'està creant un usuari...

note: Type: text Description
en: Configuring hardware...
ca: S'està configurant el maquinari...

note: Type: text Description
en: Configuring network...
ca: S'està configurant la xarxa...

note: Type: text Description
en: Setting computer name...
ca: S'està establint el nom de l'ordinador...

note: Type: text Description
en: Configuring boot loader...
ca: S'està configurant el carregador...

note: Type: text Description
en: Removing extra packages...
ca: S'estan suprimint els paquets extra...

note: Type: text Description
en: Checking for packages to remove...
ca: S'està comprovant quins paquets s'han de suprimir...

note: Type: text Description
en: Downloading packages (${TIME} remaining)...
ca: S'estan baixant els paquets (${TIME} per a acabar)...

note: Type: text Description
en: Downloading package lists (${TIME} remaining)...
ca: S'estan baixant les llistes de paquets (${TIME} per a acabar)...

note: Type: text Description
en: Error installing ${PACKAGE}
ca: S'ha produït un error en instal·lar ${PACKAGE}

note: Type: text Description
en: Error removing ${PACKAGE}
ca: S'ha produït un error en suprimir ${PACKAGE}

note: Type: title Description
en: Installing language packs
ca: S'estan instal·lant els paquets de llengua

note: Type: text Description
en: Downloading language packs (${TIME} remaining)...
ca: S'estan baixant els paquets de llengua (${TIME} per a acabar)...
