debian-installer - en to bn translation catalogue (17 entries)

note: Type: text Description
en: Welcome
bn: স্বাগতম

note: Type: text Description
en: Where are you?
bn: আপনি কোথায়?

note: Type: text Description
en: Time zone:
bn: টাইম জোন:

note: Type: text Description
en: Current time:
bn: বর্তমান সময়:

note: Type: text Description
en: Who are you?
bn: আপনি কে?

note: Type: text Description
en: What is your name?
bn: আপনার নাম কি?

note: Type: text Description
en: What name do you want to use to log in?
bn: আপনি কি নামে লগিন করতে চান?

note: Type: text Description
en: What is the name of this computer?
bn: এই কম্পিউটারের নাম কি?

note: Type: text Description
en: Select a disk
bn: একটি ডিস্ক বেছে নিন

note: Type: text Description
en: Size
bn: আকারস

note: Type: text Description
en: Ready to install
bn: ইনস্টলের জন্য প্রস্তুত

note: Type: title Description
en: Abort the installation?
bn: ইনস্টলেশন বাতিল করো?

note: Type: title Description
en: Installation complete
bn: ইনস্টলেশন সম্পূর্ণ হয়েছে

note: Type: text Description
en: Quit
bn: প্রস্থান

note: Type: text Description
en: Reboot the computer
bn: কম্পিউটার পুনরায় চালু করো

note: Type: text Description
en: Running ${SCRIPT}...
bn: ${SCRIPT} চলছে...

note: Type: text Description
en: Configuring network...
bn: নেটওয়ার্ক কনফিগার করা হচ্ছে...
