debian-installer - en to bg translation catalogue (53 entries)

note: Type: text Description
en: Welcome
bg: Добре дошли

note: Type: text Description
en: Answering the questions should only take a few minutes.
bg: Отговарянето на въпросите би трябвало да отнеме само няколко минути.

note: Type: text Description
en: Where are you?
bg: Къде се намирате?

note: Type: text Description
en: Select a city in your country and time zone.
bg: Изберете град от държавата си и часови пояс!

note: Type: text Description
en: Selected city:
bg: Избран град:

note: Type: text Description
en: Time zone:
bg: Часови пояс:

note: Type: text Description
en: Current time:
bg: Текущ час:

note: Type: text Description
en: Set Time...
bg: Настройка на часа...

note: Type: text Description
en: This name will be used if you make the computer visible to others on a network.
bg: Това име ще се използва в случай, че направите видим компютъра за други в мрежа.

note: Type: text Description
en: Select a disk
bg: Ибор на диск

note: Type: text Description
en: You can have the installer automatically create space in various ways on any one of the following hard disks. Alternatively, you can partition the disks manually.
bg: Можете да оставите инсталатора автоматично да създаде място по различни начини на който и да е от дадените по-долу дискове. Или можете ръчно да разделите на дялове дисковете.

note: Type: text Description
en: Prepare disk space
bg: Подготовка на дисковото пространство

note: Type: text Description
en: How do you want to partition the disk?
bg: Как желаете да разделите диска?

note: Type: text Description
en: Prepare partitions
bg: Подготовка на дяловете

note: Type: text Description
en: Make sure to allocate space for a root partition ("/"), with a minimum size of 1.5 GB, and a swap partition of at least 256 MB.
bg: Уверете се, че сте заделили пространство за коренния дял ("/") с минимален размер 1.5 ГБ, както и суап дял с поне 256 МБ.

note: Type: text Description
en: Prepare mount points
bg: Подготовка точките на монтиране

note: Type: text Description
en: Select which partitions you want to use for your new installation, and where you want to mount each of them.
bg: Изберете кои дялове желаете да използвате за новата си инсталация и къде искате да монтирате всеки от тях.

note: Type: text Description
en: You must mount one partition on the root file system ("/"), and you must choose at least one partition for use as swap space.
bg: Трябва да монтирате един дял в корена на файловата системата ("/"), както и да изберете поне един дял за употреба като суап-пространство.

note: Type: text Description
en: Mount Point
bg: Точка на монтиране

note: Type: text Description
en: Size
bg: Размер

note: Type: text Description
en: Partition
bg: Дял

note: Type: text Description
en: You must supply a root ("/") mount point.
bg: Трябва да предоставите точка на монтиране за коренната директория ("/")!

note: Type: text Description
en: Ready to install
bg: Готов за инсталация

note: Type: title Description
en: Abort the installation?
bg: Прекъсване на инсталацията?

note: Type: text Description
en: Do you really want to abort the installation now?
bg: Настина ли желаете да прекъснете инсталацията?

note: Type: title Description
en: Partitioning was interrupted
bg: Разделянето на дялове бе прекъснато

note: Type: text Description
en: It was not possible to partition this disk automatically. You must select another partitioning method.
bg: Не бе възможно автоматичното разделяне на този диск. Трябва да изберете друг метод за разделяне на дялове.

note: Type: text Description
en: Skip
bg: Пропусни

note: Type: title Description
en: Installation complete
bg: Завършване на инсталацията

note: Type: text Description
en: Quit
bg: Изход

note: Type: text Description
en: Reboot the computer
bg: Рестарт на компютъра

note: Type: title Description
en: Installing system
bg: Инсталиране на системата

note: Type: text Description
en: Finding the distribution to copy...
bg: Откриване на дистрибуцията за копиране...

note: Type: text Description
en: Scanning files...
bg: Сканиране на файловете...

note: Type: text Description
en: Copying files...
bg: Копиране на файловете...

note: Type: text Description
en: Copying files (${TIME} remaining)...
bg: Копиране на файловете (остават ${TIME})...

note: Type: text Description
en: Copying installation logs...
bg: Копиране на инсталационните журнали...

note: Type: text Description
en: Cleaning up...
bg: Почистване...

note: Type: text Description
en: Running ${SCRIPT}...
bg: Изпълнение на ${SCRIPT}...

note: Type: text Description
en: Configuring time zone...
bg: Настройване на часовата зона...

note: Type: text Description
en: Creating user...
bg: Създаване на потребител...

note: Type: text Description
en: Configuring hardware...
bg: Настройване на хардуера...

note: Type: text Description
en: Configuring network...
bg: Настройване на мрежа...

note: Type: text Description
en: Setting computer name...
bg: Настройване името на компютъра...

note: Type: text Description
en: Configuring boot loader...
bg: Настройване на приложението за начално зареждане...

note: Type: text Description
en: Removing extra packages...
bg: Премахване на допълнителните пакети...

note: Type: text Description
en: Checking for packages to remove...
bg: Проверка на пакетите за премахване...

note: Type: text Description
en: Downloading packages (${TIME} remaining)...
bg: Изтегляне на пакетите (остават ${TIME})...

note: Type: text Description
en: Downloading package lists (${TIME} remaining)...
bg: Изтегляне списъка на пакетите (остават ${TIME})...

note: Type: text Description
en: Error installing ${PACKAGE}
bg: Грешка при инсталацията на ${PACKAGE}

note: Type: text Description
en: Error removing ${PACKAGE}
bg: Грешка при премахването на ${PACKAGE}

note: Type: title Description
en: Installing language packs
bg: Инсталиране на езиковите пакети

note: Type: text Description
en: Downloading language packs (${TIME} remaining)...
bg: Изтегляне на езиковите пакети (остават ${TIME})...
